Przedszkole Miejskie nr 55 z Oddziałami dla Dzieci Specjalnej Troski w Sosnowcu

Organizacja pracy przedszkola

Szanowni Rodzice!

Ze względu na COVID-19 przygotowujemy placówkę na przyjęcie wychowanków zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi GIS. Na bieżąco będziemy informować Państwa o decyzjach rządu lub władz gminnych.

Mając na względzie szeroko pojęte bezpieczeństwo, wszelkie najważniejsze kwestie związane z funkcjonowaniem placówki w nowym roku szkolnym 2021/2022, podane zostaną na stronie internetowej przedszkola oraz zaprezentowane podczas zebrań grupowych, które odbędą się z zachowaniem proponowanych przez GIS i MZ wytycznych.

Terminy i forma zebrań podane są na naszej stronie przedszkolnej w zakładce „Aktualności” oraz w zakładkach grup przedszkolnych.

Rodzicom dzieci, które po raz pierwszy zetkną się z przedszkolem podajemy kilka istotnych, wstępnych informacji:

1. Przy wejściu do przedszkola, pełnią dyżur pracownicy obsługi, którzy mają obowiązek dokonania pomiaru temperatury obowiązkowo u dzieci.

W wyjątkowych sytuacjach, gdy dziecku trudniej będzie rozstać się z rodzicem w drzwiach rodzic może na chwilę wejść do szatni po zmierzeniu temperatury.

1. Pracownik obsługi zanotuje godzinę przyjścia dziecka, poinformuje Rodzica o grupie, do której przydzielone zostało dziecko oraz o znaczku przyznanej w szatni szafce indywidualnej, następnie odbierze dziecko od rodzica i odprowadzi do wyznaczonej sali zajęć, gdzie opiekę nad nim przejmie nauczyciel; warto z dzieckiem rozstać się szybko – zapewniamy, że opiekunowie i nauczyciele zrobią wszystko, by dziecko zająć zabawą i uspokoić, jeśli będzie płakało; w sytuacjach szczególnie trudnych, zadzwonimy do rodzica i poinformujemy o problemie lub konieczności odebrania dziecka;
  2. Zalecamy w pierwszych dniach skracanie pobytu dziecka w przedszkolu, co pozwoli mu na stopniowe oswajanie się z nowym miejscem;
  3. Należy wyposażyć dziecko w obuwie zmienne na gumowej podeszwie, a w woreczku w szatni pozostawić ubranie i bieliznę do przebrania w razie niespodziewanych wypadków;
  4. Dziecko nie powinno zabierać ze sobą do placówki niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami.
  5. Rodziców dzieci, które chodziły już do przedszkola prosimy o podprowadzenie dziecka do drzwi wejściowych, skąd odbierze je dyżurująca woźna. Prosimy o rozmowę z dzieckiem i przypomnienie nowych zasad.
  6. Podczas odbierania dziecka z przedszkola pracownik dyżurujący przyprowadza dziecko z grupy i pomaga mu się ubrać – następnie przekazuje rodzicowi. Rodzic oczekuje przed wejściem do przedszkola.
  7. W budynku obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk lub rękawiczki ochronne.

Wszystkie zmiany na bieżąco będą podawane na stronie internetowej przedszkola

oraz poprzez podane maile do kontaktu z rodzicami

Dyrektor przedszkola - Agnieszka Toroń-Śliwka

Organizacja pracy przedszkola - dokument